Girls Soccer- All Division

Division 1- United

  1st Team
         
Name School Grade Pos’n (Cty Push)
         
Jamie Blackston Paramus Catholic 12 F 2
Ashley Sanchez DePaul 12 F  
Kimmie Mignore Paramus Catholic 11 F 3
Alexandra Mesropyan IHA 9 F 1
         
Emily Cutler DePaul 12 M  
Jenny DeBlasio Paramus Catholic 12 M 2
Emily Shaw IHA 12 M 3
Tiffany Weisbecker IHA 12 M 1
         
Michaela Arbus DePaul 12 B  
Paige Montillo Paramus Catholic 12 B 3
Emily Werner IHA 12 B 1
Elizabeth Monser DePaul 11 B  
Camille Didio IHA 10 B 2
Jackie St. John IHA 10 B 4
Elizabeth Miller IHA 9 B 5
         
Kassandra Nunez IHA 12 GK 1
         
Coach of The Year:        
  Steve Silver    
  IHA    
2nd Team
       
Name School Grade Pos’n
       
Jessica Jacobs DePaul 12 F
Grace Landers IHA 11 F
Shirlene Panes IHA 11 F
Alexa Veenstra IHA 11 F
       
Nicole Appet DePaul 12 M
Hanna Jansson AHA 12 M
Alicia Morejon AHA ? M
Erin Butwin IHA 11 M
Mairead Ruane Paramus Catholic 10 M
Jordan Stefanacci IHA 10 M
       
Ryan Bonner Paramus Catholic 12 B
Caitlin Fay Paramus Catholic 12 B
Kristie Marshall Paramus Catholic 12 B
Seton McFarland AHA ? B
       
Amanda Bakunas Paramus Catholic 12 GK
Tiffany Martinez DePaul 10 GK
       
  Honorable Mention    
       
Amanda Garcia Holy Angels    
Laura Hughes Paramus Catholic    
Kristen Kachidurian DePaul    
Alexandra Rubino IHA    

Division 2- Liberty

1st Team
   
Name School
Meghan Sekanics Clifton
Danielle Clesetin Clifton
Kimberly Douglass Clifton
Rachel Egyed Clifton
Marissa Fragapane Clifton
Shannon Guzman Clifton
Jennie Hornstra Clifton
Gina LoBue Clifton
Delana Pasquale Clifton
Samantha Pedraza Clifton
Nicole Rzeklec Clifton
Jocelyne Moyano PCTI
Tiffany Zapata PCTI
Francis Sanjuan PCTI
Julissa Espino PCTI
Marayah Costa Eastside
   
   
Coach of The Year: Craig Lombardi
  Eastside
   
2nd Team
   
Name School
Anna Melendez PCTI
Kanmar Burges PCTI
Meagan Aitkens PCTI
Nicole Zamundio PCTI
Nichole Zapata PCTI
Mariana Juarmillo Clifton
Annette Malysa Clifton
Carly Padula Clifton
Daynee Canales PCTI
Carolina Londono PCTI
Cassandra Lainez PCTI
Brenda Vega Eastside
Yoselin Pena Eastside
Kimberly Duquency Eastside
Tirijah Beach Eastside
Bianey Cruz Eastside
   
   
Honorable Mention  
   
Mariana Rodriguez  
Katherine Palacios  
Abigail Rodriguez  

Division 3- Freedom

  1st Team      
         
Name School Grade Pos’n (Cty Push)
         
Jess Alvarado Teaneck 12 F  
Jaclyn Allegratta Hackensack 12 F 2
Jasmine Cornett Hackensack 11 F  
Sarah Cortes Paramus 11 F 1
         
Lauren Fiorino Paramus 12 M 1
Tianna Sylvestri Hackensack 12 M  
Courtney Tarleton Ridgewood 12 M  
Jess Lanzberg Bergen Tech 11 M 3
Darby Kiernan Ridgewood 10 M 2
         
Noelle Mattesich Paramus 12 B 2
Isabel Penzato Bergen Tech 12 B  
Christine Rocchio Bergen Tech 12 B 1
Courtney Tarleton Ridgewood 12 B  
Victoria Benet Bergen Tech 11 B  
         
Emily Fisher Teaneck 12 GK  
Lauren Forenzo Paramus 12 GK  
Olivia Shaw Ridgewood 11 GK  
         
         
Coach of The Year: Glenn Haug- Paramus  
  2nd Team    
       
Name School Grade Pos’n
       
Alyssa Poplaski Paramus 12 F
Isabel Scher Bergen Tech 12 F
Noel Hodgins Paramus 10 F
Kelly McBrearty Ridgewood 10 F
       
Annabeth Kelly Teaneck 12 M
Gemma Savage Hackensack 11 M
Julianne Goodman Bergen Tech 10 M
Kelsey Settecasi Paramus 9 M
       
Kaitlin Concilio Ridgewood 12 B
Andina Toscano Ridgewood 12 B
Lauren Schmidt Bergen Tech 12 B
Jenna Sula Paramus 12 B
Carmina Sison Hackensack 11 B
MaryKate Lisi Hackensack 10 B
Devon Maltz Ridgewood 10 B
       
Valentina Zito Hackensack 12 GK
       
Honorable Mention:      
       
Ashley Davidson Ridgewood    
Trenice Foster Teaneck    
Alyssa Lipschultz Bergen Tech    
Savannah LoVecchio Hackensack    
Veronica Steele Paramus    

Division IV: Independence

  1st Team
     
Name School Pos’n
Dana Wong West Milford M
Alexis Foster West Milford M
Kristina Bronkowski Passaic Valley G
Carly Berdan Passaic Valley M
Jasmine Sconciafurno Passaic Valley D
Nickolette Driesse Wayne Hills F
Siara Kolpan Wayne Hills F
Andie Lakin Wayne Hills M
Christie Cherup Wayne Hills D
Allison Brunetti Wayne Hills D
Zana Haobsh Wayne Hills M
Lindsey Capozzi Lakeland D
Danielle Stoll Lakeland F
Erin Eitel Wayne Valley F
Megan Leonard Wayne Valley D
Victoria Pugliano Wayne Valley M
     
     
Coach of The Year: Nicole Gwinnett  
  West Milford  
  2nd Team
     
Name School Pos’n
Bjonda Ademi Wayne Hills G
Jacqueline Martinez Wayne Hills D
Kelly Burian Wayne Hills M
Sarah Bendl Wayne Hills M
Brooke Kowalski Wayne Hills D
Tori Baley Lakeland  
Brenna Renchav Lakeland  
Nicole Queliz Passaic Valley  
Andrea Gallego Passaic Valley  
Cynthia Sularz West Milford M
Kaitlyn Canova West Milford D
Francesca Boylan Wayne Valley G
Carly Campbell Wayne Valley D
Kelly Wierczerzak Wayne Valley M
Rachel Hofhauer Wayne Valley F
Sabrina Sirni Wayne Hills  
     
Honorable Mention:    
     
Caitlin Collister West Milford  
Carly Nash Passaic Valley  
Kirstin Fiero Lakeland  
Haley Savua Wayne Hills  
KC Collazo Wayne Valley  

Division V- National

  1st Team
         
Name School Grade Pos’n (Cty Push)
         
Amanda Perucci NV Demarest 12 F 4
Jen Andresen Ramapo 11 F 1
Amanda Baumgarten Ramapo 11 F 5
Raba Nassif NV Old Tappan 11 F 3
Hana Kerner No. Highlands 9 F 2
         
Madison Holleran No. Highlands 11 M 1
Emma Sullivan No. Highlands 11 M 4
Noelle Trattou Ramapo 11 M 5
Caroline Chagares Ramapo 10 M 1
Clare Shea No. Highlands 10 M 3
         
Jessica Abrams No. Highlands 12 B 5
Maddie Dalie Ramapo 12 B 2
Arista Meneve No. Highlands 12 B 6
Arianna Meyer NV Demarest 12 B 4
Christina Sonageri No. Highlands 12 B 2
Jackie Reyneke No. Highlands 11 B 1
         
Brooke Holle No. Highlands 11 GK 1
         
         
Coach of The Year: Tara Madigan- Northern Highlands
  2nd Team
       
Name School Grade Pos’n
       
Sophia Aiello NV Demarest 12 F
Jaime Barna Ramapo 12 F
Victoria Davis NV Demarest 12 F
Marissa Piazza Fair Lawn 12 F
Amanda Maccaro NV Old Tappan 9 F
       
Ryann Burke NV Old Tappan 12 M
Taylor Pini No. Highlands 12 M
Devon Schulte Ramapo 12 M
Lauren Malajian NV Demarest 11 M
Carly Leipzig No. Highlands 9 M
       
Vivian Eisenberg NV Old Tappan 12 B
Sam Jurgens Ramapo 12 B
Hallie Rocchio Ramapo 12 B
Lauren Guglielmelli Fair Lawn 11 B
Kalli Koukounas NV Demarest 11 B
       
Kelly Crevani NV Old Tappan 11 GK
       
Honorable Mention      
       
Kathryn Imperato No. Highlands    
Raquel Molina NV Demarest    
Tori Woetzel Ramapo    
Dana Li NV Old Tappan    
Danielle Pinelli Fair Lawn    

Division VI- Patriot

  1st Team
         
Name School Grade Pos’n (Cty Push)
         
Eryn Henderson Tenafly 12 F 3
Addie Jensen Ramsey 12 F 2
Lexi Knief Ramsey 12 F 1
Christina Constintino Mahwah 11 F 4
Amelia Della Pesca Pascack Vly. 10 F 5
         
Morgan Coonrad Ramsey 12 M 3
Campbell Duffy Mahwah 12 M 4
Lauren Kerbel Indian Hills 12 M 5
Dara Liebeskind Pascack Vly 11 M 2
Franceska Maier River Dell 11 M 1
         
Deandra Donato Pasc. Vly 12 B 5
Alexa Cirillo Ramsey 11 B 4
Katie Gatta Mahwah 11 B 3
Kayla McGovern River Dell 11 B 2
Kelsey Witt Pasc. Vly 11 B 1
         
Ilexa Halperin Pascack Vly. 12 GK 1
         
       
Coach of the Year: George Wright- Ramsey      
  2nd Team
       
Name School Grade Pos’n
       
Jackie Cifford Tenafly 11 F
Lauren Larcara Indian Hills 11 F
Kelsey Ardizzone Bergenfield 9 F
Brigid Tracy River Dell 9 F
       
Gianna Di Tammaso Indian Hills 12 M
Alexandra Lates Pascack Vly. 12 M
Jeanie Pirro Ramsey 11 M
Emily Jordan Mahwah 9 M
Martha Papapietro Bergenfeild 9 M
       
Krystn Tremblay Mahwah 12 B
Sara Petrow Pascack Valley 11 B
Payton Wagmeister River Dell 11 B
Kelly Redl Ramsey 10 B
Darcy Perez Bergenfield 9  
       
Allison Burns Mahwah 11 GK
Nicole Cirilli Ramapo 11 GK
       
Honorable Mention    
       
Allison Torsigileri Tenafly    
Riley Schmitt Ramsey    
Molly Cohan Mahwah    
Molly Hopkins Bergenfield    
Emily Addison Indian Hills    
Emily McGovern River Dell    
Justine LaRocca Pascack Valley    

Division VII- American

  1st Team
         
Name School Grade Pos’n (Cty Push)
         
Kristen Capone Westwood 12 F 1
Lindsey Sansone Dumont 12 F 3
Gabby Sloezen Westwood 12 F  
Samaria McCullough Cliffside Pk 11 F  
         
Julieann Barclay Dumont 12 M  
Trish Downing Dumont 11 M  
Julia Senkevich Westwood 11 M 2
Taylor Meyers Westwood 10 M  
         
Caroline Jabel Dumont 12 B  
Sophia Lupino Fort Lee 12 B  
Jenny Valdeon Fort Lee 12 B  
Jessica Domke Ridgefield Pk 11 B  
Becca Fasano Westwood 11 B  
Syria McCullough Cliffside Park 10 B  
         
Amanda Vietri Dumont 12 GK  
Kelli Lane Ridgefield Pk 11 GK  
         
       
         
Coach of the Year: Stacey Wisniewski- Dumont      
  2nd Team
       
Name School Grade Pos’n
       
Natalie Mateus Fort Lee 12 F
Natalie Sayanlar Cliffside Park 12 F
Amanda Fisco Dumont 10 F
Amber Hermanns Westwood 10 F
       
Natali Cruz Ridgefield Pk 12 M
Carly Reitano Dumont 12 M
Jullian Scrivanich Fort Lee 12 M
Julie Rovito Ridgefield Pk 10 M
       
Darienn Bumbaco Dumont 12 B
Lea Costello Dumont 12 B
Lauren Ritchie Fort Lee 12 B
Allyson Scheidler Westwood 12 B
Maria Villado Cliffside Park 12 B
Dani Laquidara Westwood 11 B
       
Taylor Giagnacovo Cliffside Park 12 GK
Nicole Gioie Westwood 12 GK
       
Honorable Mention:      
       
Katelyn Arbadji Dumont    
Ashley Castillo Ridgefield Pk    
Margo Grisanti Fort Lee    
Celeste Leon Cliffside Park    
Nicole rosica Westwood